Stu

Izvještaj : NK Rudar - ORIJENT

05.11.2016 NK Rudar - ORIJENT 1:1

Kisa koja se srusila nad Istrom i Kvarnerom te je ljevala kao iz kabla ozbiljno je ugrozila odigravanje ovog kola, medjutim kako je NK Rudar uredjivao travnjak tj stadion prije pocetka ove sezone ipak nije doslo do odgode, iako je teren nakon dobrih pola sata vec bio poprilicno pod vodom.
Utakmica u ranome terminu i nevrijeme nije potjeralo stotinjak prisutnih gledatelja, kao i nas Orijentase koji smo stigli pred pocetak utakmice u Labin.
Smjestamo se na kraj centralne tribine, medjutim i onaj komad krova nije pomogao jer je kisa i jugo nosilo kisu pod tribinu, a navijanje pocinje od prve minute i ne staje svih 90 minuta.
Dugo vec nismo bili svjedoci ovako dobre utakmice koja se igrala u visokom tempu svih 90 minuta sa bezbroj uklizavanja, duela, a nas Orijent se nametnuo zeleno crnima gdje smo u 13' poveli i sa 0:1, na ludnicu na tribini gdje ljudi padaju jedni po drugima. Fantastican pogodak raspolozenog Sertica za vodstvo, ali i odlicnu igru koja nam je donijela jos nekoliko neiskoristenih zicera, tako da smo na odmor mogli otici i sa kojim golom vise u mrezi domacina.
U nastavku Rudari prijete, te u 57' izjednacuju za 1:1, sto dodatno otvara ionako ludu i otvorenu utakmicu gdje sanse idu jedan za drugome sa obje strane,a igraci se bore sa vodom i blatom.
Nas golman Nicoletti opet ima odlican dan, cupa nekoliko zicera domacih, Orijentasi prijete kontrama, te da je zavrsilo i sa nasom pobjedom ne bi bilo nezasluzeno.
Utakmica koja je prema vidjenom sigurno bila tekma godine ako ne i vise od toga, tako da bilo je ovo jedno odlicno, i mokro gostovanje u Labinskoj Republici.
Nas Orijent odlican, borben, karakteran i opasan svih 90 minuta uz dobru podrsku odlicno raspolozene ekipe i na ovome gostovanju.
Odlicna subota kako na terenu tako i na tribini, te jedna utakmica koja se rijetko vidja i koja je mogla otici na obje strane u svakome trenutku.