Svi

Izvještaj : Nehaj - ORIJENT

16.05.2017. Nehaj - ORIJENT 2:2

Već dva dana nakon domaćeg susreta protiv labinskog Rudara, put nas je odveo u grad pod Nehaj kulom.
Utakmica preko tjedna donijela nam je uvijek zanimljiv ogled u Senju, a kako Nehaju gori pod nogama za ostanak znali smo da će ovo biti ratnička utakmica, a pokazala se kao i više od toga.
Podno Nehaj stiglo je i tri auta ekipe, ali kompletiramo se tek krajem prvog poluvremena.
Nehaj je od prve minute krenuo agresivno na način da su više udarali nego igrali nogomet, da bi i pritisak na suca urodio plodom, te u 23' sudac Jelenčić griješi i svira nepostojeći jedanesterac za domaće gdje golman Baričević zabija za vodstvo od 1:0.
Naši teško odoljevaju silnim naletima zeleno-bijelih, ali na odmor se odlazi sa minimalnim vodstvom domaćina.
Nastavak je donio nova uzbuđenja, te silnu nervozu kako na terenu tako i na tribini.
U drugome poluvremenu naši kreču žustrije uz podršku sa tribine koja ih gura naprijed i nakon jedne brzo odigrane šanse mladi Šarković mirno pogadja za 1:1 i feštu na tribini među pristiglim Red Fuckersima.
67' donijela nam je potez utakmice gdje naš kapetan Mikulić volejom kao iz topa pogadja prečku, ali lopta se odbija izvan crte gola. Kakva ludnica!
Nervozni Nehaj nastavlja dalje sa lupanjem naših igrača i na silu pokušavaju ugroziti naš gol, te u 73' nakon jednog kontakta na rubu 16m, sudac dosuđuje novi jedaneseterac za domaće, te Baričević ponovno pogadja za novo vodstvo od 2:1
U 77' opasno se zakuhalo na terenu gdje Glavičić hrvačkim potezom ruši našeg igrača i još ga udara na podu te dobiva i crveni karton, a spontana reakcija Red Fuckersa, uzrokovala je gužvu na tribini, gdje su skočili i neki domaći pa je i "zaiskrilo" na pola tribine, kao i na terenu.
U nastavku utakmice naš Orijent na silne pritiske Senjana odgovaraju na najbolji mogući način gdje nakon ubačaja u jednoj gužvi najbolje se snalazi mladi Vlizlo koji doslovce tijelom je ugurao loptu u gol za ludih 2:2 i ludnicu u kutu tribine.
Orijentaši su najbolje demantirali priče o puštanju utakmice jer Orijent ne pušta niti svojoj majci, već igra za sebe i svoju čast, te Senja napuštamo sa više nego zasluženim bodom i nastavkom od čak sada već 10 utakmica bez poraza.
Fascinirajuće je da već 10 utakmica nismo izgubili, ali se i nismo pomakli više od jednog mjesta na ljestvici, međutim ovaj rezultat ove mlade ekipe je hvalevrijedan i lijepi je to uspjeh našeg "Starčiča sa Sušaka".
Ostala su još 3 kola do kraja sezone i idemo dobiti svaku utakmicu!
Bio je ovo odličan utorak sa Orijentom na gostovanju, gdje smo još jednom poderali grlo i dlan za naš klub!
Samo Orijent, samo Sušak! Borba se nastavlja!