30
Svi

Izvještaj : ORIJENT - Lokomotiva

20.05.2017 ORIJENT - Lokomotiva 5:1

U predzadnjem domaćem kolu ove sezone naš Orijent je razbio Lokomotivu na način da je do poluvremena bilo već 5:0 za crveno-bijele.
Riječka NK Lokomotiva je klub koji je u zadnjih par godina bio politički guran na sve moguće načine kao "nositelj kvalitete" sve do trenutka kada je financijer Ž. Veselinović odlučio zatvoriti špinu koja je curila na sve strane. U samo nekoliko mjeseci klub koji je iz 1 ŽNL došao u ovu 4 HNL je doživio svoj krah toliko brzo kao i svoj uspon koji je bio na silu i na nerealnim ambicijama zahvaljujući "velikim poznavateljima nogometa" u Gradu. Danas je NK Lokomotiva klub koji već na polusezoni je ispao u ŽNL, a pitanje je hoće li uopće opstati i u rangu niže, a sigurno su najtužniji likovi koji su susrete Orijent i Lokomotive proglašavali gradskim derbijem.
Na Krimeju je Lokomotiva stigla sa mišlju samo da prođe sa što manje golova u mreži, a naš Orijent nije "milovao" goste te im je već u prvom poluvremenu nakrcao mrežu, za nastavak svog pozitivnog niza od čak 11 utakmica bez poraza
"Veliki gradski derbi" koji to nikada nije niti bio popratilo je oko 250 gledatelja na Krimeji uz neizostavnu podršku vjernih Red Fuckersa u kutu tribine.
Utakmica je imala i svoj svečani karakter gdje je dio ekipe zajedno sa mladencima direktno sa vjenčanja došao na utakmicu najdražeg kluba, a cijela fešta se prenijela na tribinu koja se zapalila što od odlične atmosfere, što od pirotehnike unatoč kiši koja se spustila tijekom utakmice
Cijeloj ludnici je doprinijeo i Orijent razbivši goste, a show je nastavljen do duboko u noć.
Orijent je razbio Lokomotivu, oženili smo prijatelje sa tribine, profeštali smo to kako treba i črljeno-bela familija ide dalje. Još je dva kola do kraja sezone, cilj ostati ne poražen i podržati klub na najbolji mogući način.