06
Lip

Izvještaj : ORIJENT - Grobničan

03.06.2017 ORIJENT - Grobničan 2:2

Zadnje, 30.kolo MZNL NS Rijeka za ovu sezonu donijelo nam ogled susjeda, koji osim prestiza nije imao vecu rezultatsku tezinu jer se obje ekipe nalaze u sredini tablice.
Tezinu ovog susreta je donio oprostaj od nogometa I. Sertica, igraca i ljudinu koji je svima svojim ljudskim kvalitetama i nogometnim umijecem se uvukao pod kozu, a njegov doprinos i ove sezone je bio strasan jer realno da Serta gol nije zabijao prvi dio sezone, mi bi se nasli na samome dnu ljestvice.
Naravno necemo zaboraviti niti sezonu 2005/06, kada je Serta gol dosao iz Rijeke i u dresu Orijenta bio najbolji strijelac lige sa 27 postignutih golova, dok je Orijent imao 18 utakmica bez poraza u nizu.
11 godina poslije, stigli smo do 13 utakmica u nizu bez poraza, zato je i ova utakmica bila vazna da zavrsimo sa pozitivnim ishodom.
Dolazak Grobnicana uvijek donosi veci broj publike na Krimeju koje se ovaj puta skupilo oko 400ak.
Kao sto i prilici zadnjem kolu za pravu ludnicu na tribini pobrinuli su se Red Fuckersi, koji su 90 plus minuta napravili atmosferu koja se ne vidja u nizim ligama Lijepe Nase, a nazalost cak niti na nekim stadionima 1 HNL.
Utakmica je zapocela svecano gdje smo nasem Serta golu urucili prigodan poklon uz zahvalu za sve sto nam je pruzio u dresu Orijenta, a sa prvim sucevim zvizdukom zapocelo je paranje grla i dlanova iz kuta najvjernijih.
Odlicna atmosfera zacinila se i pirotehnikom koja se palila kroz prvo poluvrijeme, pa nakon sto je Sertic usao sa klupe da odigra svojih zadnjih dvadeset minuta, zapalili smo svoj dio tribine.
Igracki na terenu nismo dobro stajali gdje smo do 69' minute gubili 0:2, da bi mladi Sarkovic u 71' zabio golcinu iz slobodnjaka koja se rijetko vidja, za smanjenje vodstva.
Bomba D.Sarkovica sa 20ak metara zavrsila je pod preckom Hermana na opce odusevljenje navijaca Orijenta. Bravo Dino!
Ulazak Sertica jos je malo digao nase decke, koji su sve vise napadali i ta silna upornost i volja ih je opet nagradila i u 89' Mandic pogadja za 2:2 i erupciju odusevljenja na Krimeji gdje ljudi skacu, padaju jedan po drugome po tribini...show program!
Kraj utakmice donio je i proslavu sa igracima, dignuta je prigodna poruka, festalo se na tribini, a nastavak ludnice je nastavljen u birtiji gdje se opet palilo u noc, tako da sve u svemu bio je ovo jos jedan dan za pamcenje na Krimeji.
Tesko je opisati sve emocije, sve dogadjaje pa cemo vas prepustiti da uzivate u fotkama sa Krimeje ove subote.
Sezona je zavrsena na 8. mjestu naravno da ostaje zal sto nemamo jaci klub, nemamo mogucnosti za vise, iz sezone u sezonu se mucimo, medjutim i ovaj niz od 13 utakmica bez poraza je stvorio jednu pozitivnu atmosferu, kao i sami decki na terenu koji su se pokazali kao prava klapa, koja zeli raditi, uciti i koja gusta u nogometu.
Nadajmo se samo da, kao i svake sezone, ipak ovaj puta nece doci do velikog odljeva u druge klubove jer bi bilo lijepo da trener i ekipa ostanu pa da se imamo i necemu nadati slijedece sezone.
Cestitke nasim deckima na terenu, svima koji su vjerno pratili crveno-bijele, te svima koji su na bilo koji nacin dali svoj obol da klub bude ziv i zdrav.
VAVEK ZA ORIJENT PA MAKAR IGRALI I 8 LIGU!