Ruj

Izvještaj : Otočac - ORIJENT

26.08.2017 Otocac - ORIJENT 3:1

Prvo kolo nove sezone 2017/18 odvelo nas je put Like. Inace nova sezona je donijela i kozmeticku promjenu imena lige iz MZNL NS Rijeka u 4.NL NS Rijeka. Inace bilo je govora da od sezone 2017/18 ova cevrta liga da ce spasti pod okrilje HNL, sto bi omogucilo klubovima nesto povoljniji status, to se naravno nije dogodilo, a sama kozmeticka promjena imena lige nije klubovima donijela ama bas nista novoga. Liga i dalje spada pod okrilje Nogometnog Saveza Rijeka, tako da klubovi su i dalje ostali bez mogucnosti potpisivanja stipendijskih ugovora sa igracima i sl.
Ovo ljeto nakon dugo vremena bilo je nesto mirnije po pitanju odlaska i dolaska novih igraca i trenera, tako da iako nas je napustila nekolicina igraca, u Orijent je doslo nekoliko mladih i talentiranih decki, te uz jedne dobro odradjene pripreme bez ozljeda igraca, nadali smo se dobrom ulasku u prvenstvu, a sportski cilj je biti pri vrhu tablice.
Raspored nas i ove godine ne mazi, a prvo kolo otvorilo smo u Otoccu kod istoimenog domacina.
Na gostovanje u srce Like odlazi kombi i auto ekipe, te usprkos silnim guzvama dolazimo u Grad Otocac na vrijeme.
Na stadionu uobicajeni pretres i kontrola, te ulazimo na stadion u vjeri da cemo minimalno bod iscupati na ovome uvijek teskome gostovanju.
Utakmica kako se kaze nije niti pocela, a od 4' Otocac vodi 1:0. Cetiri minute kasnije nas napadac Mikulic u 8' utakmice poravnava na 1:1.
Dobra podrska sa tribine gura nase, medjutim zapucavamo nekoliko dobrih sansi i kada je sudac vec mislio svirati znak za poluvrijeme u najgorem mogucem trenutku u 45', Licani pogadjaju za 2:1, a odmah nakon toga odlazi se na odmor.
U drugome dijelu ocekujemo da Orijentasi stisnu i nije krenulo sasvim lose, sve do 55' kada sudac pomalo prestrogo nakon jednog duela svira jedanesterac za Otocac.
Nas golman Mohorovic se baca u jednu stranu, domaca devetka Krznaric salje loptu u drugu stranu i to je 3:1 za Otocac.
Iako je ostalo 35 minuta da se vratimo u utakmicu, osim par poluprilika od Orijenta nismo vidjeli puno tako da zasluzena pobjeda NK Otocac i pomalo razocarenje za grupu najvjernijih koji su i trecu godinu za redom stigli u Otocac podrzati svoj klub.
Unatoc gorcini klub i decki sa terena se otpracuju glasnom podrskom, medjutim Orijent moze i mora puno bolje jer ovo je bilo zbilja neocekivano lose.
Slijedi nam Grobnican doma, susjedski ogled gdje su sva tri znaka moguca i ne izvucemo li povoljan rezultat, start u prvenstvo bi mogao biti puno gori nego li smo se nadali. Nije to nista sto vec godinama ne gledamo, ali za promjenu bilo bi lijepo da jedanput u prvenstvo krenemo kako treba.