Ruj

Izvještaj : Mladost (Fažana) - ORIJENT

09.09.2017, Mladost (Fažana) - ORIJENT 2:4

3.kolo, 4 NL NS Rijeka, donijelo nam je gostovanje u Fažani.
Četvrta godina je iza nas da igramo u tom malom mjestu poznatije po putovanju na Brijune nego po nogometu, s time da tri godine za redom smo se vračali doma praznih rukava sa terena, kao i sa kaznama ekipe sa tribine.
Mladost se uvijek pokazala kao izrazito domaćinska ekipa koja teško gubi bodove kod kuće, a naši Orijentaši do ove subote su gubili utakmice u Fažani.
Četvrtu godinu zaredom put zapadne obale Istre krenuo je kombi i auto ekipe da podržimo našeg starog Orijenta, a na utakmicu stižemo sa zakašnjenjem, dok se na tribinu ulazi tek u 35 minuti utakmice, pri rezultatu 2:1 za domaće.
Da igramo u Vinkovcima vjerovatno bi trebali krenuti u četvrtak da stignemo u subotu i to možda na početak utakmice :)
Kako su nam rekli poslije, možda i bolje da nismo stigli na početak jer od 8' već smo gubili 2:0, a tek što smo ušli iza gola, mali Šarković zabija svoj drugi gol za 2:2 u 39' utakmice. Show program.
Od 75' domaća devetka Valčić dobiva crveni karton te zadnjih 15' igramo sa igračem više
U nastavku bodrimo svoje koliko god možemo i u 84' nakon ubačaja sa lijeve strane, te udarca naših na gol domaći stoper Bagarić nespretno reagira, te lopta završava u mreži za 2:3 i za feštu iza gola.
Naši dečki koriste igrača više, domaćin gubi snagu, te praktički cijelo drugo poluvrijeme Orijent je bio bolji i opasniji po gol, da bi konačnu potvrdu za prvu gostujuću pobjedu donio Sablić u 89' za visokih 2:4 i zasluženu pobjedu u Fažani.
Bila je to najbolja nagrada kako za sam klub, za dečke na terenu, tako i za neumornu ekipu na tribini koja već godinama prati klub gdje god da igra bez obzira na rang natjecanja i rezultate.
Isparali smo grlo i dlan, podržali svog "Starčića sa Sušaka" te svakako jedno dobro gostovanje je iza nas, prva gostujuća pobjeda je ostvarena, a dalje tko zna, možda dogodine ćemo i u jednu od liga petice :).
Idemo dalje iz kola u kolo, borba se nastavlja.