25
Ruj

Izvještaj : Lokomotiva - ORIJENT

19.09.2017. 3.kolo zupanijskog kupa Lokomotiva - ORIJENT 3:3 (7:6)

Vec tri dana nakon odigravanja prvenstvene utakmice dosla je na red utakmica zupanijskog kupa. Inace u 3.kolu kupa pridruzuju se klubovi iz 4 NL NS Rijeka (Orijent, Grobnican, Naprijed, Halubjan...) te klubovi iz 3 HNL Zapad - Srediste (Krk, Opatija), tako da je ovo za nas prakticki bila prva a naposljetku i zadnja utakmica zupanijskog kupa ove sezone, gdje nasi sada ajmo reci vec nastavljaju sa tradicijom kidanja zivaca svojim navijacima i prijateljima kluba.
Izvlacenje parova zupanijskog kupa donijelo nam je realno jednu od slabijih ekipa, odnosno zupanijskog ligasa NK Lokomotiva koji su prosle godine ispali u rang nize, ali ovaj puta za nas su i oni bili nepremostiva prepreka.
Nakon tri dobra prvenstvena kola, sve ono sto se gradilo u zadnjih mjesec dana je sa ovom utakmicom palo u vodu jer ono sto smo jucer vidjeli na SRC Belveder je bila klupska sramota i lakrdija.
Radni dan, rani termin, te kisa koja vec danima ne prestaje dovela je na tribine Omladinskog igralista u centru Grada, nekih 60-70 gledatelja, te malu grupicu pripadnika Red Fuckersa.
Sve je pocelo kako se planiralo, Orijent bolji na terenu, rano vodstvo od 0:2, do 19', te 1:3 na poluvremenu, da bi nasi u nastavku ocito podcjenivsi protivnika totalno stali.
Vodstvo od 1:3, a realno moglo je biti i daleko vece dalo je nade da cemo ako ne razbiti protivnika do kraja onda cemo mirno privesti utakmicu kraju, medjutim nekoliko promjena na poluvremenu, te ocita zajebancija u nastavku nije donijela naravno nista dobroga.
Lokomotiva krece azurnije, u 76' smanjuje na 2:3, dok nasi totalno pogubljeni po terenu ne uspijevaju ugroziti gol realno losijeg ali motiviranijeg domacina koji se nisu libili uklizavati na umjetnoj travi, udarati i lupati kako bi dosli do izjednacenja.
Nasi pimplaju sa loptom kao da im je najgori neprijatelj, Lokomotiva igra na silu, te u 85' mi ostajemo sa igracem manje zbog drugog zutog kartona Hasicica. Totalna glupost je dala jos malo podrstek domacinu, koji vec minutu poslije u 86' zabija za 3:3.
Cak niti izjedanacenje domacina ne probudjuce nase koji zamalo u nekoliko sansi dobivaju i cetvrti gol, medjutim do kraja utakmice ostaje 3:3 te se pristupa jedanestercima.
U trecoj seriji Ascic puca jedanesterac kao da prvi puta vidi loptu, te prakticki pogadja golmana koji ga je procitao i to je kraj nasih nadanja da ove godine nakon gotovo 10 godina posta mozemo napraviti nesto u kupu.
Sve nas je ovo podsjetilo na muke u ovome natjecanju, a jos su svjeza pamcenja iz sezone 2014/15, kada je u 1.kolu zupanijskog kupa Crikvenica - Orijent 4:4 doslo do prekida utakmice zbog ulaska Red Fuckersa u teren koji su napali svoje igrace, suce i sve redom jer su nasi do 80' vodili 0:4, da bi u 90' bilo 4:4.
Sva sreca za decke je da jucer je bila tek mala grupica nasih koja je u miru pogledala utakmicu, te nakon jos jednog sramotnog ispadanja u1.kolu zupanijskog kupa postavlja se milion pitanja, a jedno je da li sve ovo vise ima ikakvog smisla?!
Vec 10 godina ne da ne mozemo osvojiti zupanijski kup koji bi nas odveo u Hrvatski kup, vec svake godine ispadamo kao budale zbog ocite zajebancije ekipe koja je zavrsila svoju utakmicu nakon 1 poluvremena.
Ovo je jos jedna pljuska svima u klubu koji jos uvijek ne odustaju i bore se da klub ima ne samo podrsku nego, da klub uopce prezivi iz sezone u sezonu. Sramota!