13
Lis

Izvještaj : Uljanik - ORIJENT

07.10.2017. Uljanik - ORIJENT 0:1

7.kolo, 4 NL NS Rijeka, odvelo nas je na gostovanje u Pulu nakon gotovo 7 i pol godina.
Zadnji puta smo pratili naš Orijent u Puli, također na Verudi 20.05.2010 godine u utakmici Istra - Orijent 1:3, u sklopu 3 HNL Zapad - Središte gdje je nakon toga stara NK Istra otišla u stečaj i u županijsku ligu, dok smo mi nastavili jahat još četiri godine bespućima treće lige, da bi u konačnici naš stari NK Orijent otišao stečaj, te smo krenuli od nule i županijske lige.
Vratili smo se na Verudu sa jednim dobrim gostovanjem kako navijačkim, tako i na terenu gdje su naši dečki izborili tešku minimalnu pobjedu protiv kvalitetnog domaćina.
Na velikom i praznom stadionu Verudi, pred oko 50ak gledatelja, te nas ekipu koji smo došli podržati naš klub, vidjeli smo jednu tešku i pomalo nezanimljivu utakmicu, gdje se većina borbi odvijala na sredini terena, s time da su naši dečki spretno i sretno prije samog sučevog zvižduka za poluvrijeme u jednoj gužvi pogodili za 0:1 u 45' utakmice.
Pogodak Iličića za vodstvo od 0:1 u najboljem mogućem trenutku.
U drugome poluvremenu osim nekoliko šansi naših nismo vidjeli puno, ali je zato navijačka podrška iz kaveza bila odlična.
Kako smo na stadion stigli na knap, nakon pregleda policije, popisivanja i sl, na stadion ulazimo u 15' utakmice, a sa navijanjem se počinje već van stadiona, da bi ostalih 75 + minuta Veruda slušala srčanu podršku vjerne ekipe koja ne posustaje.
Na našu sreću i sreću igrača, ostvarena je peta po redu pobjeda, koja je na kraju utakmice proslavljena sa igračima, s time da je sudac produžio utakmicu čak sedam minuta iz samo njemu poznatih razloga.
Svakako jedno dobro gostovanje je iza nas, Orijent se vratio na Verudu nakon sedam i pol godina izbivanja u najboljem svjetlu.
U nimalo lijepoj utakmici, minimalna pobjeda je ostvarena, dečki su ostavili srce na terenu, ekipa je poparala grlo i dlanove u kavezu, te vratili smo se doma sa tri boda u djepu.